Telefon: 031.401.41.65
Tinctura de echinacea 50 ml  - plant...

Tinctura de echinacea 50 ml - plant extrakt

Comanda acum si primesti produsul:

Prin curier:
26,00 lei

*Livram international in EUROPA (Comenzi telefonice 0770 870 185).

 
  •  Tinctură de ECHINACEA, 50 ml

  •  Organotropism: sistem imunitar, aparat respirator
  •  Susține buna funcționare a sistemului imunitar
  •  Contribuie la sănătatea sistemului respirator
  •  Grăbește recuperarea în convalescență.

Raport de extracţie: 950g parte aeriană (herba) înflorită proaspătă de Echinacea pallida din cultură ecologică / 1 litru tinctură
Conţine alcool etilic de cereale 55% vol.

Speciile genului ECHINACEA cresc spontan în estul SUA . Cele 3 specii utilizate ca plante medicinale au fost aclimatizate şi introduse în cultură în multe locuri din lume. La noi în ţară nu au fost cunoscute ca plante medicinale până în anii ’90. Primele culturi mari de Echinacea purpurea, Echinacea pallida şi Echinacea angustifolia au fost realizate de către Laboratoarele Plantextrakt la începutul anilor ’90.

Recomandări principale:
Sistem imunitar: Îmbunătăţeşte rezistenţa organismului în perioade cu risc crescut de îmbolnăvire.
Aparat respirator: Ajută la ameliorarea simptomelor din infecţii ale tractului respirator. Grăbeşte recuperarea în convalescenţă.

Mod de administrare: câte 30-40 de picături de 3 ori pe zi, diluate în puţină apă.

Nota Comentarii (0)

Produse din aceiasi categorie:

Folosim cookie-uri pentru a oferi o experienta mai buna de navigare pe site-ul nostru, pentru a analiza traficul de pe site, pentru a personaliza continutul si pentru a servi anunturi directionate. Prin apasarea butonul de confirmare sau prin continuarea navigarii pe site-ul nostru, sunteti de acord ca site-ul nostru sa stocheze cookie-uri in browser-ul dumneavoastra.